طاقه – فهرست اروپا انگلیس برگزاری انگلیسی

طاقه – فهرست: اروپا انگلیس برگزاری انگلیسی انتخابات خبرگزاری رویترز خروج از اتحادیه اروپا بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سریالی در ژانر وحشت با استفاده از داستان‌های قرآنی

طراح صحنه سریال «احضار» می گوید ما نمی توانیم در آثارمان از موقعیت های ژانر وحشت در دنیا که به عنوان نمونه در فیلم «اره» وجود دارد استفاده کنیم چون با فرهنگ مان

سریالی در ژانر وحشت با استفاده از داستان‌های قرآنی

سریالی در ژانر وحشت با استفاده از داستان های قرآنی

عبارات مهم : سریال

طراح صحنه سریال «احضار» می گوید ما نمی توانیم در آثارمان از موقعیت های ژانر وحشت در دنیا که به عنوان نمونه در فیلم «اره» وجود دارد استفاده کنیم چون با فرهنگ مان سازگار نیست و بنابراین به سمت استفاده از داستان های قرآنی رفتیم.

میزان نوشت:احمدرضا آخوندزاده، طراح صحنه «احضار» که از آن به عنوان نخستین سریال ژانر وحشت کشور عزیزمان ایران نام برده می شود راجع به آخرین اوضاع این اثر گفت: «فیلمبرداری فصل اول سریال «احضار» به اتمام رسیده است و در حال حاضر در مراحل فنی قرار دارد.»

او افزود: «چنان چه بعد از عرضه، با استقبال مخاطبان روبه رو شود فصل دوم آن در 10 قسمت ساخته خواهد شد و اگر بازخورد خوب نباشد فصل دومی نخواهد داشت.»

سریالی در ژانر وحشت با استفاده از داستان‌های قرآنی

این طراح صحنه به ژانر وحشت در کشور عزیزمان ایران پرداخت و اظهار کرد: «ما نمی توانیم در آثارمان از موقعیت های ژانر وحشت در دنیا که به عنوان نمونه در فیلم «اره» وجود دارد استفاده کنیم چون با فرهنگ مان سازگار نیست و بنابراین به سمت استفاده از داستان های قرآنی رفتیم و داستان طوری آخر بندی شد که اگر قرار بر اتمام و ساخته نشدن فصل بعدی باشد مشکلی پیش نیاید.»

آخوندزاده راجع به فضای سریال «احضار» توضیح داد: «رامین عباسی زاده سال هاست که در مقام تهیه کننده در عرصه فیلمسازی فعالیت می کند ولی جهت نخستین بار است که کارگردانی می کند. راش ها را که سر صحنه نگاه می کردم، تصویرهای درست گرفته می شد ولی این که در تدوین چه پیش خواهد آمد مشخص نیست. یک قاعده وجود دارد و آن این که گفته می شود جهت نترسیدن از فیلمی در ژانر وحشت، صدای آن را قطع کنید. چون در صورت قطع صدا ۷۰ درصد وحشت فیلم از بین خواهد رفت.»

طراح صحنه سریال «احضار» می گوید ما نمی توانیم در آثارمان از موقعیت های ژانر وحشت در دنیا که به عنوان نمونه در فیلم «اره» وجود دارد استفاده کنیم چون با فرهنگ مان

او ادامه داد: «باید دید صداها و افکت هایی که به فیلم اضافه می شود چگونه خواهد بود. آن چه ما در تصویر می دیدیم خوب، درست و با کیفیت بود. زیاد فضاهای گرفته شده است در «احضار» داخلی هست. یک سری فضاها مثل منزل و بیمارستان را هم با دکور ساختیم به عنوان نمونه اتاق عمل، اتاق کار و بخش را با پارتیشن بندی به شکل بیمارستان درست کردیم.»

این طراح صحنه راجع به فضای انتزاعی سریال «احضار» بیان کرد: «قسمتی از این سریال در فضای انتزاعی است که رویا و وهم دختر داستان را مشمول بر می شود.»

آخوندزاده خاطرنشان کرد: «در طول مدت تولید این سریال با گروه های مختلفی کار شد و هر بار تیم عوض کردن کرد. شاید این شیوه به کار ضربه بزند ولی در هزینه به صرفه تمام شده است هست. در چنین حالتی کسی هم اطلاعات درستی از پشت صحنه کار ندارد که چه زمانی قرار است به بازار عرضه شود یا تدوین آن در چه مرحله ای است.»

سریالی در ژانر وحشت با استفاده از داستان‌های قرآنی

«احضار» نخستین سریال در ژانر وحشت به کارگردانی رامین عباسی زاده هست. بازیگران «احضار» جهت نخستین بار است که جلوی دوربین رفته اند و مخاطب ذهنیتی از آن ها ندارد.

واژه های کلیدی: سریال | سریالی | داستان | استفاده | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog