طاقه – فهرست اروپا انگلیس برگزاری انگلیسی

طاقه – فهرست: اروپا انگلیس برگزاری انگلیسی انتخابات خبرگزاری رویترز خروج از اتحادیه اروپا بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جنگ «پایتخت» با «داعش» آسیبی نزد!

طراح صحنه سریال «پایتخت ۵» در تصویر العمل به انتقادهای واردشده به لوکشین کارخانه سیمان شهرری و آسیب به بخش‌هایی از این کارخانه در صحنه‌های از دو قسمت آخر این سر

جنگ «پایتخت» با «داعش» آسیبی نزد!

جنگ «پایتخت» با «داعش» آسیبی نزد!

عبارات مهم : سریال

طراح صحنه سریال «پایتخت ۵» در تصویر العمل به انتقادهای واردشده به لوکشین کارخانه سیمان شهرری و آسیب به بخش هایی از این کارخانه در صحنه های از دو قسمت آخر این سریال، اظهار کرد که کوچکترین آسیبی به این کارخانه که ارزش تاریخی دارد، وارد نشده است.

عباس بلوندی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه «لوکیشن دو قسمت آخر سریال در کارخانه سیمان ری، واقع در انتهای اتوبان امام علی(ع) بوده است»، راجع به ی انتقادهای مطرح شده است درخصوص آسیب هایی که به این کارخانه وارد شده است هست، توضیح داد: به هیچ عنوان آسیبی به این ساختمان وارد نشده هست. در واقع انفجارهای طراحی شده است اصلا صدمه دار نبودند. حتی در سکانس هایی که قرار بود چاشنی زده شود، بر روی دیوارهایی اتفاق افتاد که خودمان مشابه دیوارهای ساختمان درست کرده بودیم. در واقع از هیچ لحاظ این ساختمان کوچکترین صدمه ای ندید.

او ادامه داد: از سال ها قبل با پیشینه کارخانه سیمان شهرری آشنا بودم و اطلاع داشتم که حدود ۱۰۰ سال قدمت دارد، الان مخروبه شده است و قرار است موزه شود. پیش از سریال «پایتخت ۵» نیز در این ساختمان پروژه های دیگری داشتم. در هر صورت فارغ از ارزش تاریخی که این ساختمان دارد، ما در هر ساختمانی که کار می کنیم تمام تلاشمان این است که هیچ آسیبی به آن وارد نشود.

این طرح صحنه راجع به بخش های جنگ و تیراندازی سریال نیز توضیح داد: بخش هایی که سریال در آن تصویربرداری شده، خارج از بخش موزه ساختمان است و در قسمت پشت ساختمان که پیشتر هم جهت جابه جایی لوازم کارخانه تخریب شده است بود، تصویربرداری انجام شده است است.

بلوندی در آخر تاکید کرد، از آنجا که حساسیت زیادی روی ابنیه تاریخی دارد، تلاش می کند تا هیچ آسیبی به این اماکن وارد نشود.

در این میان، میر مصیب رحیم زاده، مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرری، با تاکید بر این که کارخانه سیمان شهر ری جزو بناهای واجد ارزش معرفی شده است و پرونده ی ثبتی آن در دست تهیه هست، به خبرنگار ایسنا گفته بود که «دست اندرکاران سریال هیچ اعلام، استعلام یا مجوزی از میراث فرهنگی جهت گزینش این مکان به عنوان لوکیشن نگرفتند».

او با بیان این که اکنون افرادی با عنوان هیات تسویه کارخانه سیمان ادعای مالکیت بر این کارخانه را دارند، ادامه می دهد: این هیات امنا موظف بودند از میراث فرهنگی مجوز بگیرند، ولی این کار را انجام نداده اند.

جنگ «پایتخت» با «داعش» آسیبی نزد!

واژه های کلیدی: سریال | سیمان | تاریخی | ساختمان | کارخانه | میراث فرهنگی | میراث فرهنگی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog