طاقه – فهرست اروپا انگلیس برگزاری انگلیسی

طاقه – فهرست: اروپا انگلیس برگزاری انگلیسی انتخابات خبرگزاری رویترز خروج از اتحادیه اروپا بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی برای قیمت طلا چه اتفاقی افتاد؟

طلا هفته گذشته دومین کم کردن هفتگی خود را پشت سر گذاشت که بزرگ‌ترین کم کردن در حدود دو ماه اخیر خود بود و بسیاری از سرمایه‌گذاران را مبهوت این ساخت که چه اتفاقی

برای قیمت طلا چه اتفاقی افتاد؟

برای قیمت طلا چه اتفاقی افتاد؟

عبارات مهم : بازار

طلا هفته گذشته دومین کم کردن هفتگی خود را پشت سر گذاشت که بزرگ ترین کم کردن در حدود دو ماه اخیر خود بود و بسیاری از سرمایه گذاران را مبهوت این ساخت که چه اتفاقی روی داده است.

به گزارش ایسنا، کم کردن قیمت طلا در حالی روی داد که بازارهای سهام افت چشمگیری را تجربه کردند و شاخص صنعتی داوجونز هفته گذشته، طی دو روز معامله بیش از ۱۰۰۰ واحد زیان کرد. این شاخص آخرین بار در ۲۳۷۸۴ واحد معامله شد که در مجموع، بیش از ۶ درصد نسبت به جمعه پیش از آن کم کردن داشت و بیش از ۱۰ درصد از بالاترین رکورد دو هفته گذشته خود کم کردن نشان داد. با این همه طلا با وجود کم کردن هفتگی، بر مبنای نسبی عملکرد بهتری نسبت به بازارهای سهام داشت.

برای قیمت طلا چه اتفاقی افتاد؟

طلا روز جمعه در محدوده منفی معامله شد و بزرگترین کم کردن هفتگی خود در دو ماه گذشته را رقم زد. هر اونس طلا جهت تحویل در آوریل در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۳.۳۰ دلار یا ۰.۳ درصد کم کردن یافت و در ۱۳۱۵.۷۰ بسته شده است در حالی که اوایل روز در مرز ۳۳۲۵ دلار معامله شده است بود. بهای معاملات طلا بعد از چهار روز کاهش، روز پنج شنبه تحت تاثیر تقاضای سرمایه گذاران جهت دارایی های مطمئن، زیاد کردن یافته بود. طلا جهت کل هفته گذشته حدود ۱.۶ درصد کم کردن نشان داد که بزرگترین کم کردن در حدود دو ماه گذشته بود.

به گفته اوژن واینبرگ، مدیر تحقیقات کالا در کومرس بانک، مشاهده تصحیح قیمت چشمگیر طلا غیرمعمول نیست. در نخستین موج تصحیح بازارها، انتظار می رود فروش گسترده از سوی سرمایه گذاران جهت تهیه نقدینگی مشاهده شود. آنها به دنبال فروش دارایی های سودآور و قابل نقد شدن خود خواهند کرد که این دارایی طلا است.

طلا هفته گذشته دومین کم کردن هفتگی خود را پشت سر گذاشت که بزرگ‌ترین کم کردن در حدود دو ماه اخیر خود بود و بسیاری از سرمایه‌گذاران را مبهوت این ساخت که چه اتفاقی

وی در ادامه افزود: اگر چه قیمت طلا ممکن است در کوتاه مدت به روند کاهشی ادامه دهد ولی جهت این فلز زرد کسب مجدد درخشش خود به عنوان یک دارایی مطمئن سخت نخواهد بود و انتظار می رود سرمایه گذاران بلندمدت است از پایین تر رفتن قیمت ها در کوتاه مدت بهره برداری کنند. هرچه بحران در بازارهای سهام ادامه پیدا کند، تقاضای بیشتری جهت دارایی های مطمن وجود خواهد داشت و جهت طلا در ۱۳۰۰ دلار تقاضای قابل توجهی وجود دارد.

جاسپر لاولر، مدیر تحقیقات “گروه لندن کپیتال” نیز بر این باور است که تصحیح بازارهای مالی به حدی نخواهد بود که باعث برانگیختن تقاضا جهت خرید دارایی مطمئن شود. وی خاطرنشان کرد که تصحیح ۱۰ درصدی از نظر بسیاری از تحلیلگران بازار سهام مناسب خواهد بود. با این همه هرچه بازارهای سهام به مدت طولانی تری دچار کم کردن شوند، طلا جالب به نظر خواهد رسید. ولی سرمایه گذاران نباید انتظار جهش قیمت طلا را داشته باشند لیکن انتظارات روبه رشدی جهت شتاب گرفتن روند تحکیم سیاست پولی از سوی بانک های مرکزی دنیا وجود دارد.

انتظارات اوج جهت زیاد کردن قیمت های بهره

برای قیمت طلا چه اتفاقی افتاد؟

در شروع سال میلادی جاری، معاملات صندوق فدرال ۳۰ روزه شرکت CME، روی دو دور زیاد کردن قیمت های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا تا آخر سال ۲۰۱۸ حساب می کرد ولی در هفته گذشته این انتظارات رشد قابل ملاحظه ای پیدا کرد و بازارها اکنون روی احتمال چهار دور زیاد کردن قیمت های بهره تا آخر امسال حساب می کنند.

اظهارات اعضای کمیته سیاست گذاری بانک مرکزی آمریکا نیز به جهت دهی انتظارات بازار کمک کرده و باعث شده است احتمال زیاد کردن تدریجی قیمت های بهره قوت بگیرد.

طلا هفته گذشته دومین کم کردن هفتگی خود را پشت سر گذاشت که بزرگ‌ترین کم کردن در حدود دو ماه اخیر خود بود و بسیاری از سرمایه‌گذاران را مبهوت این ساخت که چه اتفاقی

ویلیام دادلی، مدیر بانک فدرال نیویورک، پنج شنبه گذشته در مصاحبه با بلومبرگ، افت اخیر بازارهای مالی را کم اهمیت شمرد و اظهار کرد: روشن است که بازار با این حقیقت تطبیق پیدا می کند که اقتصاد جهانی با سرعت رشد می کند و در نتیجه آن، مقامات پولی در دنیا از بین بردن تدابیر محرک مالی را شروع می کنند و یا به فکر شروع چنین اقدامی می افتند و این کاملا با فضایی که در هفت هشت سال گذشته وجود داشت متفاوت است.

وضعیت دلار آمریکا

تحلیلگران می گویند در کنار قیمت های بهره، سرمایه گذاران باید شاخص دلار آمریکا را که بعد از ریزش کم سابقه دو هفته پیش، ۱.۵ درصد اصلاح یافته هست، توجه داشته باشند.

برای قیمت طلا چه اتفاقی افتاد؟

در حالیکه دلار نیرومند تر جهت رشد قیمت طلا منفی خواهد بود، بعضی از تحلیلگران معتقدند که دلار بیش از حد ضعیف شده است هست. اگرچه دلار در برابر سایر ارزهای رقیب، به کف قیمت رسیده هست، افزایش طلا به قیمت بالاتر سخت خواهد بود.

تحلیلگران ارزی شرکت “تی دی سکیوریتیز” در گزارش اخیرشان اعلام کردند دورنمای کوتاه مدت جهت دلار اصلاح یافته است با این همه ما انتظار داریم که این اصلاح موقتی باشد و دلار تنها سطح بهتری را جهت فروش عرضه کند.

تحلیلگران گلدمن ساکس در بروزترین گزارش خود قیمت مورد آینده نگری جهت طلا در ۱۲ ماه آینده را زیاد کردن دادند. این شرکت سرمایه گذاری انتظار دارد قیمت هر اونس طلا تا سال آینده به ۱۴۵۰ دلار افزایش کند. علت خوش بینی آنها به زیاد کردن قیمت طلا این است که انتظار دارند ارزهای بازار نوظهور در سال ۲۰۱۸ نسبت به دلار آمریکا عملکرد بهتری داشته باشند.

به گفته تحلیلگران و اقتصاددانان، در هفته جاری بازارها به انتشار گزارش شاخص قیمت مصرفی در ژانویه چشم دوخته اند. اگر قیمت تورم به دو درصد که از سوی بانک مرکزی آمریکا نشانه گذاری شده است هست، نزدیک شود بازارهای سهام ممکن است دچار کم کردن بیشتری شوند لیکن اوج رفتن قیمت تورم زمینه را جهت تسریع روند تحکیم سیاست پولی مهیا می کند. آمار تورم ممکن است جهت طلا منفی باشد لیکن دورنمای قیمت های بهره بالاتر به معنای کم کردن جذابیت این فلز ارزشمند است که سوددهی ندارد.

واژه های کلیدی: بازار | آمریکا | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog